تماس با مسئولینارتباط با ماعضویت و ورود اعضاعضویت و ورود اعضانقشه سایتنقشه سایتاعضا هیئت علمی1دانشجویان2صفحه اصلی
En/Ar
جستجو:
height=102
اينترنت
دسترسي به اينترنت  
در حال حاضر دانشگاه با پهناي باند Mbps 50 به اينترنت متصل است و امكان بهرهبرداري اساتيد، دانشجويان و كادر اداري دانشگاه از اين شبكه موجود مي باشد. نحوه توزيع اينترنت در حال حاضر به صورت زير است:
اساتيد دانشگاه بدون محدوديت و دانشجويان تحصيلاتتكميلي روزانه به مدت 6 ساعت از طريق شبكه داخلي دانشگاه و Dialup به شبكه دسترسيدارند.
كليه دانشجويان كارشناسي با درخواست حساب كاربري سامانه دانشجوئي (به صورتخودكار و بدون مراجعه) امكان دسترسي به اينترنت به ميزان 7 ساعت در هفته رابه صورت شناور دارند. براي دانشجويان ممتاز و استعداد درخشان، اين ميزان به 21 ساعت در هفته افزايش مي يابد.
كادر اداري دانشگاه با تاييد و تقاضاي مسئولين ذي ربط امكان دسترسي به ا ينترنت به ميزان 1 تا حداكثر 8 ساعت در روز (بنا به تشخيص مسئول مربوطه) را دارند.
دربرخي از دانشكده ها، سالن ها و فضاهاي باز دانشگاه و همچنين در كليه خوابگاه هاي دانشجويان تحصيلات تكميلي امكان اتصال بي سيم (Wireless) به شبكه دانشگاه و اينترنت وجود دارد.
حدود 8 كافي نت بخش خصوصي در سطح دانشگاه با دريافت مبالغ اندكي ازدانشجويان امكان اتصال به اينترنت براي آنها را فراهم مي آورند. 
   
دريافت حساب كاربري

 كليه اعضاء هيئت علمي ، كارمندان و دانشجويان دانشگاه اصفهان مي توانند داراي حساب كاربري جهت اتصال به شبكه اينترنت باشند.اعضاي هيات علمي و كارمندان متقاضي استفاده از اين خدمات كافيست فرم درخواست مربوطه را پر نموده و با مراجعه به مسؤول شبكه واحد ذيربط ، اكانت دريافت نمايند و دانشجويان كليه مقاطع با مراجعه به سايت سامانه مهر (http://mehr.ui.ac.ir/stu) با وارد نمودن شماره دانشجويي و رمز خود ميتوانند داراي حساب كاربري از نوع VPN و ساير امكانات شوند.
 پس از دريافت حساب كاربري اعضاي محترم هيات علمي و دانشجويان تحصيلات تكميلي مي توانند از منزل و يا داخل دانشگاه به صورت 24 ساعته از اينترنت استفاده نمايند. دانشجويان مقطع كارشناسي نيز يه صورت هفتگي 7 ساعت مجاز به استفاده از سرويس VPN مي باشند. 
جهت سهولت كاربران محترم كليه راهنماها از جمله راهنماي تنظيم مودم جهت اتصال از منزل ، شماره تلفنهاي تماس از طريق مودم و اطلاعات اتصال از منزل و ... در قسمت " اطلاعات راهنما " موجود  مي باشد .
كارمندان جهت اتصال به شبكه با استفاده ازراهنماي VPN ، به شبكه دانشگاه وصل شده و از خدمات اينترنت به مدت يك ساعت در روز استفاده نمايند .
  
تعويض رمز عبور

افرادي كه داراي حساب كاربري از نوعVPN هستندجهت تعويض رمز حساب كاربري از آدرس http://account.ui.ac.ir/login.php  مي توانند استفاده نمايند.
 
پست الكترونيك

خدمات پست الكترونيك به كليه اعضاء هيئت علمي ، كاركنان و دانشجويان تحصيلات تكميلي ارائه مي شود . از جمله امكانات جديد سامانه پست الكترونيك دانشگاه اصفهان ، جلوگيري از ورود نامه هاي ناخواسته ( هرز نامه ها) ، تدوين آيين نامه استفاده از پست الكترونيك و وجود يك راهنماي فارسي گام به گام مي باشد . در اين سامانه براي شما پوشه اي به نام Spam ساخته مي شود و به محض ورود شما به صندوق پستي تان، تمام هرز نامه ها بطور اتوماتيك وارد آن مي گردد . جهت دريافت آدرس پست الكترونيك، ابتدا فرم درخواست  پر شود، كليه كارمندان و ادارات جهت دريافت اين آدرس فرم پر شده را به مركز محاسبات و فناوري اطلاعات ارسال نمايند، همچنين اعضاء هيئت علمي و دانشجويان فرم پر شده را به مسئول شبكه گروه يا دانشكده خود تحويل نمايند .
آدرس سايت مربوطه جهت اعضاي هيات علمي و دانشجويان مقاطع دكترا و ارشد : http://payk.ui.ac.ir
آدرس سايت مربوطه جهت دانشجويان مقطع كارشناسي: http://mehr.ui.ac.ir
آئين نامه استفاده از پست الكترونيك دانشگاه اصفهان

فرم درخواست آدرس پست الكترونيك
 
راهنماي تنظيم نرم افزارoutlook جهت دريافت و ارسال نامه

راهنماي فارسي سيستم پست الكترونيك

روش جلوگيري از ورود هرز نامه ها
  
مديريت صفحات خانگي

كليه اعضا هيئت علمي مي توانند صفحات خود را بنابر سليقه طراحي نموده و از طريق اين سامانه ارائه نمايند. اين سامانه داراي راهنمايي درباره نحوه قراردادن صفحات مي باشد. براي كاربراني كه از Internet Explorer 7 استفاده مي كنند نيز، راهنماي تنظيمات لازم، ارائه شده است.
در سامانه مديريت صفحات خانگي يك فضاي اختصاصي با استفاده از FTP، به هر كاربر داده شده و در هر زمان قابل بروزرساني مي باشد.
لازم به ذكر است كاربران مي توانند با استفاده از نرم افزار رايج Front-Page اقدام به طراحي صفحات خود بنمايد.
   
سامانه مهر
اين سامانه با استفاده از كلمه عبور ثبت نام دانشجويي، با پر كردن يك فرم ساده به كليه دانشجويان مقطع دكترا ، كارشناسي ارشد و كارشناسي، يك حساب كاربري پست الكترونيك، يك فضاي FTP براي قراردادن صفحه خانگي و يك حساب كاربري جهت استفاده از خدمات اينترنت در دانشگاه اعطا مي كند.
آدرس سايت مربوطه : http://mehr.ui.ac.ir/stu
1391/12/15 تاریخ به روزرسانی:
15587 تعداد بازدید:
کلیه حقوق وب سایت متعلق به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اصفهان می باشد
Powered by DorsaPortal