۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۳ آذر
نكات امنيتي جهت استفاده ازشبكه
دانشجويان وكاربران محترم شبكه لازم است نسبت به ورود ويروس ها و Worm هاي كامپيوتري به دستگاهها و سيستمهاي رايانه اي و نيز گوشي هاي هوشمند خود كه به شبكه متصل مي گردد، دقت بيشتري نمايند. بدين منظور مطالب زير را مد نظر قرار داده تا هم سيستم هاي شخصي كارايي و سرعت بالاتري مخصوصا در اتصال به شبكه و بهره گيري از سرويس هاي شبكه داشته باشند و هم از آلودگي در ديگر قسمتهاي شبكه جلوگيري به عمل آيد.

1 ) از نصب نرم افزار ضد ويروس بر روي سيستم هاي خود مطمئن گرديد و به طور دوره اي كل سيستم را اسكن نماييد. آنتي ويروس نصب شده لازم است كارايي مناسب را داشته باشد و به راحتي به روز رساني و آپديت گردد. در صورتي كه آنتي ويروس بصورت نسخه خريداري شده و داراي لايسنس، بر روي سيستمي نصب نيست، نرم افزار ضد ويروس Avira پيشنهاد مي گردد كه نسبتاً كارا و سبك بوده و به راحتي از سايت مربوطه دانلود و نصب مي گردد و بدون اتصال وي پي ان ، به روز رساني و آپديت مي شود. www.avira.com
لازم به ذكر است در مورد آنتي ويروس Nod32 از شركت ESET ، نه تنها به سختي به روز رساني مي شود بلكه خيلي از مواقع در اتصال vpn نيز اختلال ايجاد مي كند.
2 ) مورد بسيار مهم ديگر اين كه حتما از نصب وصله هاي امنيتي مايكروسافت بر روي سيستم عامل هاي خود و نيز به روز بودن آنها مطمئن گرديد.
در صورتي كه بخواهيد عمليات به روز رساني سيستم عامل ويندوز را مستقيماً از سايت مايكروسافت انجام دهيد، لازم است اتصالvpn را برقرار كرده كه منجربه مصرف شدن مدت زمان مجاز اتصال به اينترنت شما و نيز اشغال شدن پهناي باند مي گردد، لذا ترتيبي اتخاذ شده است تا زماني كه دستگاه شما در شبكه دانشگاه مي باشد بتوانيد وصله ها و patch هاي مورد نظر را از سرور داخلي مربوطه با آدرس update.ui.ac.ir دانلود و نصب نماييد.
تاریخ به روزرسانی:
1397/07/17
تعداد بازدید:
261
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان - خیابان هزار جریب - دانشگاه اصفهان - مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات
تلفن: 37932323  تلفکس: 36684435
پست الکترونیک: 37932448 
 
Powered by DorsaPortal