۱۴۰۳ چهارشنبه ۲۷ تير
ایجاد شناسه اینترنت و تغيير رمز در اتوماسيون اداري
ايجاد شناسه كاربري و تغيير كلمه عبور VPN : (مخصوص اعضاء محترم هيئت علمي و كارمندان گرامي كه داراي كارتابل اتوماسيون اداري هستند)
در اين روش به سامانه اتوماسيون اداري (كارمندان گرامي و هيأت علمي محترم دانشگاه) وارد شده و از ميز كاري خود قسمت پيشنويس را انتخاب كنيد. سپس از ليست پيشنويسهاي ظاهر شده، فرم در خواست شناسه جديد اينترنت - تغيير رمز اينترنت را انتخاب كرده و بر روي علامت + كليك كنيد.

 

 در فرمي كه ظاهر مي شود، دو بخش وجود دارد:
1- بخش بالائي فرم مربوط به درخواست شناسه جديد اينترنتي و مختص افرادي است كه تاكنون اقدام به ثبت شناسه اينترنتي براي خود نكرده اند.

2- بخش پاييني فرم مربوط به تغيير رمز اينترنت مي باشد و مختص افرادي است كه پيشتر شناسه اينترنتي ايجاد كرده اند و در حال حاضر كلمه عبور خود را فراموش كرده اند و يا مايل به تغيير كلمه عبور خود هستند.
بنابراين براي تغيير كلمه عبور اينترنت خود، پس از درج رمز مورد نظر در فيلد كلمه رمز جديد و تكرار آن در فيلد تكرار كلمه رمز جديد، ابتدا دكمه ثبت قطعي و سپس دكمه ثبت اطلاعات و ادامه را زده و بعد از آن دكمه شروع فرايند را كليك كنيد به اين ترتيب پنجره توضيحات ارجاع باز مي شود كه مجدداً دكمه شروع فرايند را كليك كنيد. به اين ترتيب به صفحه قبل باز مي گرديد و با اين پيام مواجه خواهيد شد: كلمه عبور شما به (رمز مورد نظر شما) تغيير يافت. اكنون مي توانيد دكمه بستن پنجره را كليك كرده و با رمز جديد از VPN خود استفاده كنيد.
 
 
 
 
 
 
نكته اي كه بايد به آن توجه كرد : به دليل مسائل امنيتي، هنگام وارد كردن كلمه رمز جديد و تكرار آن، نوشتار بصورت نامرئي ديده مي شود. به منظور اطمينان از
يكسان بودن اين دو كلمه اگر در داخل فيلد مربوطه دبل كليك كنيد، محتواي كلمه رمز شما نمايان خواهد شد.

نكتۀ قابل توجه:
در صورت انجام دادن مراحل بالا و برطرف نشدن آن به مسئولين شبكه دانشكده ها و يا مسئول همان واحد مراجعه نموده تا مشكل رفع گردد در غير اينصورت با مركز اطلاع رساني تماس گرفته و در خواست تغيير رمز نماييد.
 
تاریخ به روزرسانی:
1399/12/16
تعداد بازدید:
2656
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان - خیابان هزار جریب - دانشگاه اصفهان - مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات
تلفن: 37932323  تلفکس: 36684435
پست الکترونیک: citc-office@nic.ui.ac.ir
 
Powered by DorsaPortal